Close

                        TELEFON : 0258 241 50 41

Yurtdışı Eğitim & İngilizce Dil Okulları

Yurtdışı Eğitim & Dil Okulları
 • YURTDIŞI DİL OKULLARI VE DİL PROGRAMLARI

  tıklayın arayalımİngilizce öğrenimi, hayatınızın tüm evresinde size büyük avantajlar sağlar. İngilizceyi, anavatanı olan İngiltere’nin yanısıra Amerika ve Malta’da öğrenmeniz ise dili her gün aralıksız kullanma şansını verir. Dünyada dil öğretmek konusunda izlenen yöntemleri ile hep başı çeken İngiltere, her yıl 600.000 dil öğrencisine ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle okul çeşitliliği fazladır. Bu okulların büyük bir kısmı British Council tarafından akredite edilmektedir.

  İngiltere’de, Amerika’da ve Malta’da dil eğitimi almak isteyen bireyler, haftada en az 15 saatlik eğitim programlarına katılmalıdır. Dersliklerdeki kişi sayıları, okuldan okula değişiklik göstermektedir.

  Dil okullarının sunduğu çeşitli programlardan en popülerleri arasında; Genel İngilizce, Bireysel İngilizce, Yoğun İngilizce, Ticaret İngilizcesi, IELTS/TOEFL hazırlık İngilizcesi yer alır.

  Genel programlara katılmak isteyen öğrencilerden genellikle İngilizce seviyesini gösteren resmi bir nitelik beklenmez. Tüm dil kursları, dilin ezberleyerek değil, pratik yapılarak öğrenileceğinin üzerinde durur. Kurs süreleri, iki haftadan bir yıla kadar değişiklik gösterir. Değerlendirme yöntemleri, ödev kontrolünden başlar kurs sonu sınavına kadar sürer. Üniversite ve Kolejlerin bünyelerinde bu tip ayrı alınabilen kursların yanı sıra lisans ya da lisansüstü eğitim gibi akademik programlarla beraber alabileceğiniz “in-sessional” olarak adlandırılan dil destek kursları da vardır.

  GENEL İNGİLİZCE PROGRAMLARI

  Genel İngilizce Programları, öğrencilerin; İngilizcelerini okuma, yazma, konuşma ve dinleme alanlarında geliştirebilmelerine yönelik programlardır. Öğrenciler genellikle her Pazartesi günü bu programlara başlayabilir. Bu programlarda, başlangıç İngilizcesinden ileri derece İngilizceye kadar olan kurslara herkes kendi seviyesine uygun olarak istediği süre boyunca katılabilir.

  Genel İngilizce programları, ders saatlerinin yoğunluğu göz önünde bulundurularak iki ana başlık altında toplanır;

  • Standart Program: İngilizce dersleri haftada 15 saat ya da 20 ders saati olacak şekilde sunulan Genel İngilizce programıdır. Dersler genellikle sabah saatlerindedir. Öğleden sonra dersler sunan okullar da mevcuttur. Hem tatil yapmak, hem bulunduğu şehrin sosyal hayatının tadına varmak, hem de İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği programdır.
  • Yoğun (Intensive) Program: Haftalık ders saati daha yüksek olan ve genelde seçmeli derslerle (öğrenci tercihi doğrultusunda) tamamlanan programlardır. Daha kısa sürede, daha fazla ders almak isteyen öğrenciler için idealdir. Haftada genellikle 30 ders saati eğitim alınır. Öğrenciler, bu programa katılarak ilgi alanlarına yönelik seçmeli derslere katılabilirler.
  MESLEKİ İNGİLİZCE PROGRAMLARI

  Kişilerin, mesleklerine yönelik İngilizcelerini geliştirmek için düzenlenen programlardır. Bu programlara katılan öğrenciler, daha önce edindikleri bilgi birikimlerini hem kullanma hem de ilerletme şansına sahip olacaklardır. Öğrenilen bilgilerin, iş dünyasına nasıl aktarılması gerektiği konusunda da öğrenciler kendini geliştirebilirler.

  Ayrıca, bu programlar öğrencilerin kendine olan güvenini de önemli ölçüde artırırken, iş hayatında daha kolay ve etkili iletişim kurulmasını kolaylaştırır.

  Bu programların hedefi kariyer odaklı olduğu için günden güne talep artmaktadır. Genelde, 20 ders Mesleki İngilizce ya da 20 ders genel İngilizce artı 10 ders Mesleki İngilizce şeklindedir. 20 ders olan programlarda, genel İngilizce eğitimi verilmez yalnızca İş İngilizcesi eğitimi verilir. Programın içeriğine baktığımızda, iş yazışmaları, iş görüşmeleri, sunum teknikleri gibi konuları kapsamaktadır.

  Türk öğrencilerin en çok tercih ettiği Mesleki İngilizce Programları şunlardır:

  • Turizm İngilizcesi
  • Hukuk İngilizcesi
  • Tıp İngilizcesi
  • Mühendislik İngilizcesi
  • Finans ve Bankacılık İngilizcesi
  • Satış İngilizcesi
  SINAVLARA HAZIRLIK PROGRAMLARI

  Dünyanın hemen her yerinde tanınan IELTS, TOEFL, CAE, CPE gibi sınavlara hazırlık aşamasında alınan eğitimlerdir. Bu sınavların hepsi uluslararası geçerliliğe sahiptir. Üniversite veya sertifika eğitimi almak isteyen öğrencilerin, bu  sınavlarda belirli bir derece almaları gerekmektedir.

  İngilizce eğitim veren birçok kurum, genel itibariyle IELTS’ten 6,5 puan almanızı beklemektedirler. Bazı üniversiteler 6,0’yı da kabul etmektedirler. TOEFL, dünya bazında birçok kolej ve üniversite tarafından kabul görür. TOEFL, anadili İngilizce olmayanöğrencilerin; lisans, yüksek lisans, doktora gibi programlara dâhil edilme kriteri olarak kullanılır.

  Bu kurslara katılan öğrencilerin yaş aralıkları genellikle 18-30’dur. Genellikle bir sınıfta en fazla 12 kişi ders görmektedir. Bu sınavların hazırlık kursları genellikle 2–12 hafta arasında sürmektedir.

  TEACHER TRAINING PROGRAMLARI

  Teacher Training programları, İngilizce öğretmeni olmak isteyen veya hâli hazırda İngilizce öğretmenliği yapan ve kendini geliştirmek isteyen kişiler için hazırlanmış programlardır. İngiltere’de kısa ve uzun dönemli programlar mevcuttur.

  • TESOLTeaching English To Speakers of Other Languages : Anadili İngilizce olmayan, İngilizce öğretmenlik bölümü öğrencileri ya da mezunları ile iyi seviyede İngilizce bilen ve eğitim alanında kendini geliştirmek isteyen kişilere yönelik bir programdır. Genelde 4 hafta süren yoğun bir programdır. Programı başarıyla tamamlayanlar İngilizce öğretmenliği sertifikası almaya hak kazanırlar. TESOL sertifikasına sahip olan öğretmenler yurtiçinde ve yurtdışında İngilizce öğretmenliği yapabilirler.
  • CELTA – Certificate in English Language Teaching to Adults : Cambridge ESOL, Cambridge Üniversitesi’nin bir departmanıdır ve CELTA sertifikasyonu bu bölüm tarafından organize edilmektedir. Özellikle İngiltere’de CELTA programını veren çok sayıda okul bulunmaktadır. CELTA programı İngilizce öğretmenliği ile alakalı hiç iş tecrübesi olmayan veya çok az olan kişiler için en uygun başlangıç olacaktır. Genellikle 4 haftalık bir programdır ve yıl boyunca belirli tarihlerde düzenlenir. Bu sertifika programına dünyada her yıl 10,000 kişi katılmaktadır. CELTA sertifikasına sahip olanlar, yurtiçinde ve yurt dışında İngilizce öğretmenliği yapabilirler.
  • DELTA – Diploma in English Language Teaching to Adults: Mesleğinde daha yüksek bir kariyer yapmak isteyen İngilizce öğretmenleri için uluslararası kabulü olan bir diploma programıdır. Öğretmenler, DELTA Programı’na 8 hafta full-time ya da 16 hafta part-time olarak katılabilirler. Programı başarıyla tamamlayan öğretmenler, İngilizce öğretmenliği yapabilmek için en geçerli olan diplomaya sahip olacaklardır.
  İŞ İNGİLİZCESİ VE YÖNETİCİLER İÇİN İNGİLİZCE PROGRAMLARI

  Globalleşen iş dünyasında uluslararası iş yaşamı olan her bireyin, farklı ülkelerdeki meslektaşları veya müşterileriyle daha rahat iletişim kurmaları gerekmektedir. İşte bu amaca yönelik hazırlanan bu programlar, bireyin ihtiyaçlarına en kısa sürede cevap verebilmeleri ve uluslararası platformda kendilerini daha etkin bir şekilde ifade edebilmeleri için gerekli zemini hazırlar.

  Bu programların amacını kısaca özetlemek gerekirse:

  • Doğal ve seri konuşma yeteneğini geliştirmek
  • Resmi ortamlarda bireylerin kendilerini daha rahat ifade edebilme yeteneğini geliştirmek
  • İkna edici ve etkileyici konuşma becerisini arttırmak
  • Telefonda konuşma tekniklerini öğretmek
  • Konuşma esnasında vurgulamalar ve telaffuzu doğru kullanmayı öğretmek
  • Dinleyicilerin ilgisini çekebilme yeteneğini geliştirmek
  • Prezantasyon tekniklerini öğretmek
  • Resmi yazışmaları öğretmek
  • Makale özetleme, rapor yazma, mülakat teknikleri, faks ve e-mail yazışmalarını incelemek
  • Farklı iş kültürleri incelemek
  • Ekip çalışması yapabilmek
  • Farklı ülkelerden insanlarla iyi ilişkiler kurabilmek
WhatsApp
02582415041 Ara
Yol Tarifi Al