Close

                        TELEFON : 0258 241 50 41

Yurtdışında Üniversite ve Yüksek Lisans

Yurtdışında Üniversite ve Yüksek Lisans
 •  Yurtdışında Üniversite Eğitimi 

  tıklayın arayalımYurtdışında üniversite okuma fikri herkesin aklından geçmektedir çünkü artık herkese uygun bir ülke, şehir, üniversite, bölüm bulunmaktadır. Aynı zamanda da yurtdışında üniversite okumak insanlara birçok anlamda avantaj katmaktadır. Yurtdışında üniversite okumanın en büyük avantajlarından biri eğitim alınan ülkenin anadilini en etkin şekilde kullanabilmektir. Diğer en önemli avantajlarından biri ise öğrencilere katacağı vizyondur. Bir diğer önemli avantaj ise üniversite sınavı kazanma kaygısı olmadan birçok ülkede birçok üniversiteye kayıt yaptırabilme fırsatıdır. Yurtdışında üniversite eğitimi için kabul şartları ülkeden ülkeye göre değişmektedir fakat birçok ülkede üniversitelere giriş sınava bağlı değildir. Öğrenciler istedikleri ülke, şehir, okul ve bölüm ile ilgili seçim yapabilme şansına sahiptirler.

  Yurtdışında üniversite eğitimi zaman açısından da avantajlıdır. Türkiye’de üniversite süresi genel olarak 4 yıldır. Bu süreye 1 yıllık da İngilizce (hazırlık) eğitimi ek olarak düşünülürse toplam 5 yıldır. Yurtdışında ise bu süre 3 yıla kadar düşmektedir. Aynı zamanda üniversitelerden alacak olduğunuz diplomalar da; YÖK denkliği olduğu için hem Türkiye’de hem de dünyanın herhangi bir ülkesinde kabul edilir.

  Yurtdışında Yüksek Lisans Programları

  Türk Öğrenciler tarafından Yüksek Lisans ve MBA için en çok tercih edilen ülkeler sırasıyla İngiltere, Amerika, Polonya, Almanya, Rusya, Kanada,Rusya, Avustralya, İtalya ve Yeni Zelanda’dır. Bu ülkelerin yanında Avrupa’nın hemen hemen her ülkesinde yüksek lisans fırsatları sunulmaktadır.

  Yurtdışında Üniversite Eğitimi Başvuruları İçin Genel Olarak Aşağıdaki Belgelere İhtiyaç Vardır:

  • Diploma
  • İyi düzeyde bir not ortalaması (3,00 / 5,00)
  • Yabancı dil bilgisi (Birçok ülkede İngilizce eğitim vardır.)
  • Referans

  Neden Yurtdışında Eğitim Almalıyım?

  1. Yurtdışında eğitim İngilizce yeteneklerini geliştirmek için en iyi yoldur.
  2. Farklı ülke ve kültürlerden gelen insanlarla iletişim yeteneğinizi yurt dışında dil eğitimi aldığınız süre içinde geliştirme fırsatınız olacaktır.
  3. Kişiye problem çözme yeteneği kazandırır.
  4. Yurtdışı eğitim kişinin bireysel gelişimine çok önemli katkılar sağlar.
  5. Sorunlar karşısında yılmamayı ve yaratıcı çözümlerin nasıl geliştirileceğini öğretir.
  6. Yurtdışı eğitim, işe yerleşmede süreçleri kısaltır, fırsatları arttırır, şartları iyileştirir.
  7. Yurtdışında eğitim alan ve yurtdışı diplomasına sahip öğrenciler iş ararken, bu fursata sahip olmayan rakiplerinin bir adım önünde ilerlerler.
  8. Yabancı dil yetenekleri ve yurtdışı tecrübesinin sağladığı pozitif işveren algısı iş bulma konusunda her zaman avantaj oluşturur.
  9. Doğru Yurtdışı Danışmanlık Hizmetleriyle edinilen sertifika/diploma denklik gerektirmez, bütün dünyada kabul görür. Bu sayede kişinin kariyer alternatifleri belirli bir coğrafyada sınırlı kalmaz, alternatif ve fırsatlar çoğalır.
  10. Yurtdışı eğitim, yurtiçinde alınan eğitime nazaran daha iyi sonuçlar vermekte, bireylerin hem mesleki hem de kişisel gelişimini daha iyi besleyerek çok yönlülüğü geliştirmektedir.
WhatsApp
02582415041 Ara
Yol Tarifi Al