Close

                        TELEFON : 0258 241 50 41

İş Arama Teknikleri Rehberi | Denizli

İş Arama Teknikleri Rehberi
İş Başvuru Süreci
Staj ve İşbaşı Eğitim
Tıbbi Sekreterlik İş İlanları
Başarı Hikayeleri
Bilgi Almak İstiyorum
 • İŞ ARAMA TEKNİKLERİ REHBERİ

  İş aramak, hayatınızın dönüm noktalarından birine atacağınız ilk adımdır. Bu adımı ne kadar sağlam atarsanız iş yaşamında başarılı olma yüzdeniz o kadar artar. Başarılı olacağınız işi bulmak için, iş arama yöntemlerini iyi bilmeniz kadar, doğru işi aramanız da önemlidir. Doğru iş, yeteneklerinize ve ilginize uyan iş demektir. Gelecekteki pozisyonunuzu aramaya başlarken, kariyer hedeflerinize uygun olup olmadığını düşünmelisiniz.

  • Bu iş, uzun vadeli kariyer planlarınız için ihtiyaç duyduğunuz deneyimi size veriyor mu?
  • Bu işi yapmaktan zevk alıyor musunuz?
  •  Bu işi yapmak için istek duyuyor musunuz? İş aramak planlı yapılması gereken ve zaman alan bir iştir. Bu nedenle öncelikle iş arama yönteminizi oluşturmanız gerekir.

  “İşini severek yaparsan hayatta bir gün dahi çalışmış olmazsın.”

  İş arama stratejinizi ve planınızı doğru yaparsanız iş bulma şansınızı artırırsınız. İş ararken izlemeniz gereken yolları sırasıyla belirleyelim.

  tıbbi sekreterlik denizli kurs

  KENDİNİZİ TANIYIN!

  Kişiliğinizi anlayın. Kişiliğimize uymayan bir işte başarılı olmamız mümkün değildir. Kişilik, bilim adamlarınca; “Bireyin içinde bulunduğu sosyal, biyolojik ve dış şartlardan bağımsız olarak uzun bir zaman dilimi içinde gözlemlenebilen, düşünceler, duygular ve hareketler gibi psikolojik davranışlardaki ortak eğilim ve karakteristiklerin bütünü” olarak tanımlanmaktadır. Kişilik belli bir süre içinde tekrarladığımız davranış biçimi ve olaylar karşısında aldığımız kararlardır. Tıpkı yeteneklerimiz gibi, gerçek kimliğimizi yansıtan kişiliğimiz de çok az değişir. Personel seçiminde firmaların İnsan Kaynakları birimleri ya da İK danışmanlık firmaları çeşitli kişilik testleri uygularlar. Testlerde dışadönüklük/içedönüklük, duygusal denge, uyumluluk, sorumluluk, deneyime açıklık gibi beş kişilik faktörüne bakılır ve test sonuçları işe uygunluğa göre değerlendirilir.

  İlgi alanlarınızı belirleyin. İlgi alanlarımızla uyumlu görevleri daha hevesle ve dikkatle yaparız. Zevk alarak yaptığımız işte de kendimizi daha iyi ifade edebilir ve geliştirebiliriz. İş arama aşamasında eğitimimizle aynı doğrultuda olacak şekilde, ilgi alanlarımıza göre seçim yapabiliriz. Çalışmak istediğimiz sektörü ilgi alanımıza göre belirleyebiliriz. İlgi alanlarına örnekler; Kitaplar, spor, sinema, teknoloji, resim, finans, sosyal aktiviteler, koleksiyonlar, bilgisayar- internet, bilimsel araştırma, psikoloji, müzik, mimari, Tarih, otomobiller, eğitim/öğretim, arkeoloji, dekorasyon vb.

  Beceri ve yetkinliklerinizi belirleyin. Yetkinlikler mükemmel performansın elde edilmesini sağlayan “bilgi, beceri ve tutum”ları kapsayan gözlemlenebilir davranışlardır. Çalışma yaşamında yetkinliklerimiz daha çok önem kazanmaktadır. Artık iş dünyasında, işinde “uzmanlaşmak” önem kazanmıştır. Bu durum kişide aranan yetkinlikleri arttırmıştır. Herhangi bir konudaki bilgi ve becerimizi iş hayatında davranış olarak sergileyebilirsek, o konuda yetkin olduğumuzu gösterebiliriz. Yetkinlikler çok çalışarak sonradan da geliştirilebilir, ama üstün başarı kazanan kişiler incelendiğinde, doğuştan gelen beceri ve yetkinlikleriyle çalıştıkları alanların uyumlu olduğu görür. Bu kişiler yetkinliklerini fark ederek, kariyerlerini bu özellikleri üzerine kurarlar. İş hayatında sahip olunması gereken yetkinliklere örnekler; İyi plan yapabilmek, insanları iyi analiz edebilmek, disiplin ve düzen, baskı altında sakin kalabilmek, kendini iyi ifade etmek, rakamsal hafıza, sosyal ilişkilerin güçlü olması, güçlü iletişim, takım çalışmasına yatkınlık vb.

  Değerlerinizi fark edin. Değerlerimiz, kararlarımıza ve önceliklerimize rehberlik eden inançlarımız, ilkelerimiz ve “doğru-yanlış” kıstaslarımızdır. Değerlerimizi bilmemiz kendimize olan saygımızı diğer iş arkadaşlarımıza, yöneticilerimize ve işimize yansıtmamızı sağlayacaktır. Bu da hem bizim hem çalıştığımız kurumun başarısını getirecektir. Kendine saygısı ve değeri olan insan çevresine ve işine değer katabilir. Değerlerimize örnekler; sorumluluk duygusu, kişisel gelişim, sağlık, iş yerine sadakat, kendini işe adamak, dürüstlük, açık sözlülük, işbirliği, aile, idealler, adalet, güvenirlilik vb.

  ÇEVRENİZDEN DESTEK ALIN

  Sizi en iyi tanıyan kişi yine sizsiniz. Fakat arkadaşlarınız, aileniz, okulunuzdaki öğretmenleriniz size fark edemediğiniz 3 özellikleriniz hakkında bilgi verebilirler. Bu nedenle çevrenizden geri bildirim almak kendinizi keşfetmenize katkı sağlayacaktır. Geribildirim alırken savunmaya geçmeyin ki, karşınızdakinin samimi fikirleri ortaya çıkabilsin. Bu aşamada sadece dinleyin ve sorular sorun. Bir görüşmeniz ideal olarak iki saati aşmamalı. Kendinize hedef belirleyin. Gelecek ay içinde bu profile uyan en az iki kişiyle görüşün. Karşınızdakinden görüşlerini gerçek hayat deneyimlerine bağlamasını isteyin. Not almayı unutmayın. Ailenizden geri bildirim almanız çok sağlıklı olmaz. Bu nedenle arkadaşlarınız ya da okul çevrenizden kişilerle görüşmeniz daha objektif bir sonuç çıkmasını sağlayacaktır. Sizi tanıyan kişilerin görüşlerine başvururken onlara şu soruları sorun;

  • Sizce ben hangi işte başarılı olurum?
  • Hangi yeteneklerim başarımı sağlar?
  • Hangi özelliklerin başarıma engel olur?
  • Benim yerimde olsaydınız siz nasıl bir iş yapardınız?
  •  Sizce geliştirmem gereken iki özelliğim hangileri?
  • On yıl sonra beni hangi işte, hangi sektörde görüyorsunuz?
  PLANLI HARAKET EDİN!

  İş aramak uzun bir süreçtir. Bu süreci yetkin kullanmak için planlı hareket etmeniz gerekir.

  • Önceliklerinizi belirleyin. Attığınız her adımı not edin. Bu size zaman kazandıracak, organize olmanızı sağlayacak ve hata yapmanızı engelleyecektir. Bilgisayarda kendinize bir dosya oluşturun ve şimdiden sonra yaptığınız, yapacağınız her şeyi burada kayıt altında tutun. Aradığınız kişileri, özgeçmiş yolladığınız şirketleri, mülakat deneyimleriniz, sorulan soruları, verdiğiniz cevapları, vs.
  • Yazın bir işte çalışmak istiyorsanız aramaya sonbahar döneminde başlamalısınız. Staj yapmak, sözleşmeli çalışmak veya daimi bir iş istiyorsanız bütün bir sene piyasayı takip etmelisiniz. Eğer hala okula gidiyorsanız ya da tam zamanlı bir işte çalışıyor ama işinizi değiştirmek istiyorsanız, haftada 8 saatinizi iş aramak için ayırmayı göze almalısınız. Mezunsanız ya da çalışmıyorsanız araştırmaya tüm vaktinizi ayırmalısınız. İş aramaya devam ederken bir yandan da mesleğinizle ilgili gelişmeleri takip etmeyi unutmayın.
  PİYASAYI ARAŞTIRIN
  • Sektörler, şirketler, büyüyen iş alanlarını araştırın.
  • Hedef şirket listesi oluşturun.
  • Piyasaya yeni giren şirketleri, ürünlerini araştırın.
  •  Yeni eleman alan şirketleri araştırın.
  SOSYAL AĞ OLUŞTURUN

  Dünya ölçeğinde yapılan araştırmalara göre, iş değiştiren kişilerin %60’tan fazlası, yeni pozisyonlarını bir tanıdık aracılığıyla bulmaktadır. %22’lik grup, şirketlere doğrudan başvurmakta, kalan %18 ise yeni işlerine gazete ilanları veya İnsan Kaynakları Danışmanlığı aracılığıyla kavuşmaktadır. Gazete ilanları ve İnsan Kaynakları Danışmanlığı aracılığıyla iş aramak, en kolay yöntem olmasına karşın, aynı zamanda da rekabetin en fazla yaşandığı alandır. Bir ilana ne kadar çok başvuru olursa, arasından sizin özel yeteneklerinizin fark edilmesi o denli güçleşir. İnsanlarla dünyalarımız, ilgilerimiz ve iş alanlarımız benzerdir, oysa iş ararken farklı dünyalardan kişilerin katkısı çok daha önemlidir. Tanıdıklarımız ve onların oluşturduğu sosyal ağ (Network) iş ararken bize en fazla yardımı olacak gruptur. Sosyal ağınızı oluşturabileceğiniz öğeler;

  • Eski iş arkadaşlarınız ve işvereniniz.
  • Benzer ilgi ve faaliyet alanındaki tanıdıklar.
  • Üyesi olduğunuz mezun dernekleri.
  •  Aile çevresi, komşular ve tanıdıklar.
  •  İnternette tanıştığınız kişiler.
  • Sosyal toplantılarda tanıdıklarınız.
  • Otobüste, uçakta veya sinemada tanıştığınız kişiler
  İŞ OLANAKLARINI ARAŞTIRIN VE BAŞVURUN
 • İş arama faaliyetini ciddiye almak gerekir. Hatta iş arayışı çalışmaktan bile daha fazla özen gerektirir. Çünkü bir yerde çalışırken yaşamayacağınız sıkıntı ve stresi iş arama sürecinde yaşamaya başlarsınız. Ciddiyetle hazırlanmış bir iş bulma planıyla bu sıkıntılı sürece son vermek elimizde.

  1. MEB’e bağlı Meslek Kariyer Kursları: Bünyesinde İş Desteği barındıran meslek kariyer kurslarını tercih ederek hem mesleki olarak kendinizi geliştirebilir hemde iş arayışında ciddi bir yardımcı edinmiş olabilirsiniz.
  2. Gazete ilanları: Ülkemizde gazetelerdeki iş ilanlarına, günlük ilanların yanında sadece hafta sonlarında (pazar ekleri) ayrı olarak yayınlanan İnsan Kaynakları eklerinde de yer verilmektedir. Nitelikli elemanlar da genellikle bu eklerde verilen ilanlar ile aranmaktadır. İlgilendiğiniz ve başvurduğunuz ilanları bir dosyada toplayın. Yayınlandığı ve sizin başvurduğunuz tarihleri, sonraki iletişim ve görüşmelerinizi kaydedin. Güncel ilanları ayrı bir bölümde tutun ve takip edin.
  3. Firmaların Kurumsal İnternet Siteleri: Bazı firmalar, boş pozisyonlarını, firmanın kurumsal internet sayfasına koyarak duyururlar. Bu tür duyurularda genellikle bir ilanda bulunması gereken tüm bilgiler yer alır. Firma hakkında da oldukça detaylı bilgiler alınabilir. Firmalar hazırladıkları iş başvuru formlarını web sitelerine koyarak başvurunun internet sitesinden yapılmasına da olanak sağlarlar. Bu başvuru formları, belirli bir iş duyurusu yapılmamış olsa bile “genel başvuru” niteliğinde doldurulabilir. Formda yer alan bilgileriniz firmanın aday personel veri tabanına kaydedilerek daha sonra açılacak pozisyonlar için değerlendirilir. Özellikle kariyer hedeflerinize ve iş önceliklerinize uygun firmalara bu tür başvuruları yapmanız tavsiye edilir.
  4. Firma ve Çalışanları: İş olanağının olup olmadığını araştırmanın bir yolu da çalışmak istediğiniz firmadan veya çalışanlarından doğrudan bilgi edinmektir. Eğer firmada çalışan birini tanımıyorsanız, şahsen veya telefon ile başvurduğunuzda size halkla ilişkiler bölümü, yoksa insan kaynakları bölümü yanıt verir. Ancak bu yoldan bilgi almanız tavsiye edilmez. Her şeyden önce verilecek cevap hazırdır “Açık pozisyonumuz olduğunda ilan ile duyuracağız. Böyle bir girişim, profesyonel bir yaklaşım olarak görülmez. Bunun yerine varsa firmada çalışan tanıdıklarınızdan daha sağlıklı bilgiler alabilirsiniz.
  5. Arkadaş, Akraba ve Tanıdıklar: İş olanaklarını araştırırken ne tür bir iş aradığınızı yakınlarınıza duyurmanız, size birçok faydalar sağlar. Bu faydalar:  Kendi çalıştıkları firmalardaki iş olanaklarından sizi haberdar ederler,  Sizi kendi çalıştıkları firmaya veya iş ilişkisinde bulundukları ya da tanıdıkları diğer firmalara tavsiye edebilirler,  Sizin takip edemediğiniz iş duyurularını görmüş veya duymuş olabilirler ve sizi haberdar edebilirler, Çalıştıkları firma hakkında ve varsa açık pozisyon hakkında çok daha sağlıklı ve gerçekçi bilgiler verebilirler, Çalıştıkları sektörler, meslekler, işlerinin özellikleri ve çalışma koşulları hakkında gerçekçi bilgi ve tavsiye verebilirler.
  6. Türkiye iş Kurumu: Türkiye İş Kurumu’nun yayınladığı boş iş pozisyonlarını içeren bültenlerden de yararlanılabilir. Ancak pozisyonun düzeyi yükseldikçe ve nitelikler arttıkça bültenlerden bir kaynak olarak yararlanma olasılığı azalmaktadır. Öncelikle en yakın İŞKUR şubesine başvurarak kayıt yaptırmalı ve kendinize en uygun iş hakkında insan Kaynakları Firmalarını takip etmelisiniz. 
  7. İnsan Kaynakları Siteleri: En fazla kullanılan iş arama yoludur. İnternetin günlük yaşamda giderek daha fazla kullanılması, iş arayan bireyler ile işveren firmaları bir araya getiren web sitelerinin açılmasını sağlamıştır. İK sitelerinde dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekildedir: İK sitelerinde sadece özgeçmişinizin bulunması yetmez, güncel de tutulmalıdır. Belirli bir süre, örneğin 6 ay güncelleme yapılmazsa özgeçmişiniz pasif hale gelir. İstenilen adaylar en güncel özgeçmişten başlanarak listelenir.  İK sitelerinde verdiğiniz bilgiler ne kadar eksiksiz olursa işveren firmalar tarafından bulunma olasılığı da o kadar fazla olur. İK sitelerinin bireylere sağladığı olanaklar yanında firmalara sağladığı olanaklar da birey açısından önem taşır. Çünkü firmalar siteye yeterli ilgiyi göstermez ise, özgeçmişlerinin de değerlendirilme olasılığı azalır. Ancak üye firma sayısında, sitenin ne zaman faaliyete geçtiği de göz önünde bulundurulmalıdır.
  8. Sendikalar ve Mesleki Kuruluşlar: İş olanaklarının araştırılmasında belirli bir sendikaya veyamesleki kuruluşa üye olan bireyler, bu kuruluşların iş arayan üyelerine sağladığı olanaklardan da yararlanabilirler. Bu kuruluşlar genellikle işveren firmalar ile yakın ilişki içerisindedir. Bazı firmalar iş duyurularını bu kuruluşlara da göndermektedirler.
  9. Firmaların Okul Ziyaretleri, Kariyer Günleri, Kariyer Merkezleri Başarılı öğrencileri bünyelerine çekebilmek için firma yetkilileri, okul ve üniversiteleri ziyaret eder, kariyer günleri ve kariyer fuarı gibi etkinliklere katılırlar. Öğrenci olarak bu tür etkinlikleri takip etmenizde büyük yarar vardır. Böylelikle, meslekler, sektörler, firmalar ve pozisyonlar hakkında yetkili kişilerden doğrudan bilgi alabilirsiniz. Bu tür etkinliklere katılan çoğu firmaların iş başvuru formlarını doldurma olanağı da mevcuttur. Üniversiteler staj yapacak öğrencilere ve iş arayan mezunlarına, “kariyer merkezleri” ile destek olurlar. Bu merkezlere özgeçmişinizi bırakabilir ve kariyer planlama ve staj ile ilgili destek isteyebilirsiniz.
  10. Staj Uygulamaları :Öğrencilerin okulda öğrendiklerini iş yaşamında uygulamak ya da iş yaşamındaki uygulamalarını görmek amacıyla, eğitim-öğretim faaliyetlerinin genelde zorunlu bir parçası olan staj uygulamaları da iş olanaklarının araştırılmasında önemli bir fırsattır;  Başarılı bir staj uygulaması ile staj yapılan firma için potansiyel bir personel adayı olabilirsiniz.  Staj yapılan firmayı, kültürünü ve çalışma koşullarını daha iyi tanırsınız.  Staj yapılan firmada tanıştığınız firma çalışanları, mezun olduğunuzda özellikle o firma bünyesindeki iş olanaklarını araştırırken size yardımcı olurlar.

   

  KAYNAKLAR:

  • Cemal Engin, Kariyerinize Yön Vermek, Optimist yayınları, 2008, İstanbul
  • Cemil Özden, Kariyer Planlaması ve Yönetimi, Ödül Yayınları, 2008, İstanbul
  • Hakan Yaman/Ahmet Şerif İzgören, Eyvah! İş Görüşmesi, Epsilon yayıncılık, 2007, İstanbul
  • Suat Soysal, İş Ararken, Remzi Kitapevi, 2006, İstanbul www.kariyer.istanbul.edu.tr
  •  www.iskur.gov.tr
 • Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliği Madde 246;

  Kanun’a göre istihdam edilenlerin meslekî ve teknik orta öğretim diploması, sertifika ile kurs bitirme, kalfalık, ustalık, iş yeri açma belgelerinden en az birine sahip olmaları gerekir. Yapacağı işe uygun meslekî eğitim aldıklarını belgelendirmeyenler istihdam edilmezler. İş yeri sahipleri, istihdam edecekleri kişilerden, yapacakları iş ile ilgili meslekî eğitim aldığını gösterir belgeyi istemek zorundadır.

   

  Eraka Kariyer Denizli ve İzmir ‘deki eğitim kurumlarımızda uzman kadromuz ve geniş iş ortaklarımız ile aldığınız eğitim doğrultusunda STAJ ve İŞ BAŞI EĞİTİM avantajlarından faydalanarak geleceğinizi garanti altına alın.

  Mezuniyet sonrası alacağınız sertifikalar ile birçok şirket tarafından kabul gören bu kurslar, hayatınıza yön vermek için iyi bir alternatif.Türkiye’deki niteliksiz iş gücünü nitelikli hale getiren meslek edindirme kursları,ülkedeki istihdam oranının artmasında oldukça etkilidir. Denizli ve İzmir de faaliyet gösterdiğimiz eğitim kurumlarımızda en fazla talep gören programlar arasında ise,Bilgisayarlı Muhasebe elemanı,Hasta Kayıt Kabul ( Tıbbi Sekreterlik) ,Bilgisayar İşletmeni,Grafik Tasarım kursları yer alıyor.

  Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı sertifika eğitimlerimiz bir çok sektör için ara eleman yetiştirilmesi ve onlara mesleki formasyon kazandırılmasını içeriyor.

  İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Günümüzde iş başvurusu yapmak artık daha kolay. İnterneti etkin kullanabilen herkes her yere başvurabilir. Ancak bu ne kadar doğru bir yaklaşım olur tartışmalıdır.

  Öncelikle sonuç alabileceğimiz işlere başvurmalıyız. Her işe başvurmak ve enerjimizi konsantrasyonumuzu bölmek yerine konsantrasyonumuzu çoğunlukla kabul edilme olasılığımızın yüksek olduğu iş kollarına ayırmalıyız.

  Bir aday hem yönetici hemde sıradan bir pozisyona başvurmuşsa kesinlikle yönetici olarak kabul edilemez.Belli kriterleri olan çalışan imajını mutlaka daha başvuru safhasında güçlü tuttuğumuzu işverene hissettirmeliyiz.İşverenlerin hamur gibi çalışanlar aramadıklarını,iş disiplini,iş değerleri olan çalışanları daha faydalı buldukları bir gerçek.Bu yüzden prensiplerimizi iş başvurusu yapmadan oluşturmalıyız.

  İş başvurusu yapılacak firmalar listelenirken firmanın adının çok duyulmasından ziyade size ne sunacağı daha önemlidir. Pek çok kurumsal gibi gözüken büyük firmalar adaylarda bu marka merakını bildiğinden çok kötü şartları adayların önüne koymaktan çekinmiyor. Size en iyi koşulları sunan, piyasada kalıcı olacağını düşündüğünüz firmalarda çalışmak kimi zaman daha doğru olabilir. Holdingde çalışıyorum diyebilmek için aleyhinize bir sürü şeye katlanmaktansa işletmesinde şu koşullarda çalışıyorum demek daha iyidir.

  İş Başvurusunda Takip

  Yaptığımız az sayıdaki başvuruyu sıkı takip etmek gerekir. Gerekirse firmayı arayıp “ne oldu benim başvurum, akibeti nedir” demek gerekir. Yada elendiyseniz mutlaka İnsan Kaynaklarından red nedenlerini öğrenmeye çalışan.Hiç bir İK cı düzgün bir tarzda sorulduğunda bu bu soruyu cevapsız bırakmayacaktır.Dolayısıyla sonraki iş başvurularınızda lehinize olacaktır.

   

  NEDEN ERAKA KARİYER’DE MESLEKİ EĞİTİM 
  1. Kurumumuz, ulusal ve uluslararası alanda verdiği sertifikalı eğitimler ile konusunda uzman ve mesleklerinde kariyer sahibi eğitim kadrosu ile hizmet vermektedir.
  2. Kurumumuzdaki eğitim içeriklerinin tümü, sektör uzmanları, danışmanlar ve üst düzey yöneticiler tarafından sürekli güncellenmektedir. Eğitimler teorik bilginin yanı sıra tamamen uygulama eksenli olarak planlanmaktadır. Öğrencilerimize, kurumumuza adım attıkları andan  iş hayatına atılacakları sürece kadar “İş destek Atölyemiz” ücretsiz olarak destek vermektedir.
  3. Eğitim Tekrar Garantisi : Eğitimlere devam şartını sağlamış katılımcılar kendilerini yeterli görmedikleri takdirde almış oldukları eğitimi 6 ay içerisinde ücretsiz olarak bir daha alma hakkına sahiptirler. “Era Kariyer Akademisi’nde başarı garantidir.”
  4. Ücretsiz Eğitim Meteryalleri ve Dökümanlar:  Eraka Kariyer Akademisi’nde katılımcılara eğitim süresinde verilen her türlü eğitim metaryeli ve eğitim setleri ücretsizdir. Bu yayınlarla ek olarak uzman eğitmenler tarafından hazırlanmış ek ders materyalleri ve ders notları gibi eğitim kalitesini artıran yayınlar verilmektedir.
  5. Modern Ofis Sınıflar ve Teknolojik Altyapı : Tüm sınıflarımız kalabalık sınıfların dezavantajlarından arındırılmış maximum 12 kişilik olarak tasarlanmıştır. Eğitimler görsel yayın ve projeksiyon cihazları eşliğinde  gerçekleştirilmektedir.
  6. Sektör Uzmanlarından Oluşan Eğitmen Kadrosu:Geniş ve uzman bir eğitmen kadrosuna sahip olan Era Kariyer, eğitmenlerin seçiminden bireysel gelişimlerine kadar olan tüm süreçte toplam kalite sistemini uygulamaktadır Era Kariyer’in uzman eğitmen kadrosu ilgili sektörlerde en az 10 yıllık piyasa tecrübesine sahip, ilgili mesleki mevzuat ve uygulamalara hakimdir.
  7. Kariyer Planlama Koordinatörlüğü: Eraka Kariyer Eğitim Merkezi bu hedefi gerçekleştirebilmek için “Kariyer Planlama Koordinatörlüğü”nü kurmuştur. Bunun yanı sıra öğrencileri için hizmet verdiği şehirlerde kurmuş olduğu “İş Destek Atölyesi”  sayesinde gerek öğrencilerinin iş bulmalarına yardım edebilmek gerekse şirketlerin bu Atölyel üzerinden kalifiye eleman bulmasına yardımcı olmaktadır.
 • Denizli Tıbbi Sekreterlik kursu mezunlarının diğer tüm branş mezunları gibi iş arama tekniklerinde bazı farklılıklar ve ortak özellikler bulunmaktadır.Öncelikle Tıbbi Sekreter/Hasta kayıt bölümünde çalışmak isteyenler bu alanda iyi bir eğitim almış olmalı ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi olmalılar. Bazı kurslar Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olmakla beraber katılım belgesi vermekle yetinmekte olduğundan elimizdeki sertifikanın aradığımız işle uyumlu olmasına dikkat etmeliyiz.

  İkincisi iş arama sürecinin uzayabileceği ihtimaline karşılık bilgilerimizi unutma riskini önlemeliyiz.Bunun içinde ücretsiz eğitim tekrarı verebilecek kurslar idealdir.Ardından iyi bir cv hazırlamak gerekir.Tıbbi Sekreterler için en ideal cv kronolojik tarzda hazırlanmış cv lerdir.Yani eğitim durumunu,kariyer hedefini,iş deneyimlerini ve sertifika bilgilerini içeren cv ler idealdir.Buna karşılık Tıbbi Sekreter&Hasta kabul pozisyonunda iş arayanların uzun uzun sayfalar dolusu cv hazırlamalarına gerek yoktur.İdeal cv örneklerinden birisi olması bakımından linkteki örnek incelenebilir.

  tıbbi sekreterlik denizli kurs

  TIBBİ SEKRETERLİK İŞ ARAMA SÜRECİ

  Başarılı bir cv nin ardından başarılı ve etkin iş arama süreci başlar.İş arayan Tıbbi Sekreterler öncelikle cv lerini MÜMKÜN OLAN HER YÖNTEMLE ilgili yerlere ulaştırmalıdır.Bu yöntemler sadece internet değildir.Şüphesiz kariyer.net,secretcv.com,yenibiris.com gibi web platformları kullanılmalıdır.Ancak bunlarla yetinilmemelidir.Klasik iş arama olarak nitelendirdiğimiz cv den çıktı alıp yüzlerce iş yerine götürmek,ulaştırmak şansımızı arttırır.Özellikle personel ihtiyacını internetten değilde elindeki cv lerden ve başvuru formlarından karşılayan yüzlerce sağlık kurumu var.Buraları ziyaret etmek cv bırakmak yada başvuru formu doldurmak Tıbbi Sekreterlik Kursu mezunlarının şansını arttıran bir faktördür.Muayenehaneler küçük çaplı işletmeler olmalarına karşın Tıbbi Sekreterler için ideal çalışma alanlarıdır.Özellikle belli iş merkezlerinde öbeklenmiş binlerce muayenehane bulunmaktadır.Buralara da elden cv bırakmak Tıbbi Sekreterlerin şansını arttırır.

  Tüm tanıdıklarımızı çevremizi Tıbbi Sekreterlik Kursunu bitirdiğinizden ve iş aradığınızdan haberdar etmelisiniz.Çünkü sizin ulaşamadığınız yerlere onlar ulaşabilir yada bazı duyumların size ulaşmasına vesile olabilirler.Kısacası sadece kendimizi değil çevremizi de seferber etmeliyiz.

  Eğitim aldığımız kursun varsa web sitesinde cv formu sık sık cv mizi güncelleyip göndermeliyiz.Çünkü İnsan kaynakları sorumluları her zaman en son gelen cv lerden başlar incelemeye.Ayrıca yazılı basından iş ilanlarını düzenli takip etmeliyiz.Özellikle hafta sonları Tıbbi Sekreterlik iş ilanlarının yoğunca çıktığı gazeteleri almalıyız. Küçük ilanların hala çeşitli işveren kurumlarca kullanılmakta olduğunu unutmayalım.

  ​Tıbbi Sekreter olarak iş bulmuş kişilerle konuşun ve onların başarı öykülerini mutlaka dikkatlice okuyun.Satır aralarında size ışık tutabilecek ayrıntılar olabileceğini unutmayın.Ayrıca Hasta Kayıt kabul personeli olarak çalışanlarla iletişiminizi güçlü tutmalısınız.Eğer işyerlerinde bir pozisyon boşalırsa size haber verebileceğini sıkça hatırlatmalısınız.

  . •  Akademi Kart
   Bilgisayar İşletmenliği
   On Parmak ( F Klavye )
   Hasta Kayıt Kabul - Tıbbi Sekreterlik
   Bilgisayarlı Muhasebe Finans Uzmanlığı
   Sosyal Güvenlik Uzmanlığı
   Dış Ticaret Uzmanlığı
   İnsan Kaynakları Uzmanlığı
   Satış & Pazarlama Uzmanlığı
   Grafik Tasarım Uzmanlığı
   Web Tasarım Uzmanlığı
   Bilgisayar Programlama Kursu
   Cad Tasarım & Teknik Çizim Uzmanlığı
   Medikal Muhasebe Kursu
   Medikal İngilizce Kursu
   Medikal İşaret Dili Kursu
   SPK Gayrımenkul Degerleme Kursu
   SPK Konut Degerleme Kursu
   SPK Lisanslama Düzey 1 Kursu
   Desen Tasarımı & Desinatörlük Kursu


WhatsApp
02582415041 Ara
Yol Tarifi Al