Close

                        TELEFON : 0258 241 50 41

Aiesec Global Families

AIESEC Global Families
 • XhyEvHp0iEjxSgOA8YWJ9w-AIESEC_Blue_Logo

  Dünyayı Evinize Getirin!

  Global Families Nedir?

  Global Families programının amacı farklı kültürlerden gelen stajyerlerin Türkiye’de geçirecekleri zaman kısmındaki konaklamalarına yardımcı olmaktır. Her yıl 40’a yakın farklı ülkeden ortalama 1200’e yakın kültür elçisi, 6-52 hafta arasında Türkiye’deki firmalarda ve sivil toplum kuruluşlarında stajlarını gerçekleştirmektedir. Global Families programı ile sizler de stajyerlerimizi evinizde ağırlayarak farklı kültürleri tanıyabilir, yabancı dilinizi geliştirebilir ve Türk kültürünü gelen stajyerlere tanıtma fırsatını yakalayabilirsiniz.

  Farklı ülkelerden gönüllü olarak Türkiye’de yapılan projelerde yer almak için 6 ile 52 haftalık sürelerde katılımcı olarak şehrimize gelen yabancı misafirlerimizi evinizde ağırlayarak sıra dışı bir deneyim yaşabilirsiniz.

  Hem misafirlerinize Türk Kültürünü yaşatarak anlatacak hem de İtalya, Rusya, Çin Halk Cumhuriyeti, Kanada, Almanya, Polonya, Romanya, Gürcistan, Mısır, Endonezya, Hong Kong, Pakistan, Hindistan, Fransa, Güney Kore, Japonya gibi ülkelerden evinize misafir olarak gelen gençlerden farklı kültür deneyimleri yaşayacaksınız.

  Kısa Dönem (Konaklama Sağlama)

  Sosyal sorumluluk bilinci olan ve dünya sorunlarına kayıtsız kalamayan yabancı öğrencileri ağırladığımız ev sahipliği programıdır. Ülkemize katkı sağlamak aynı zamanda kişisel gelişimlerini sağlamak adına yabancı öğrenciler ülkemizdeki 6-8 hafta aralığında değişen projelere katılım göstermektedir. Siz de bir adım atıp onlar ile kültürünü ve evini paylaşabilirsiniz. Dünya için güzel bir örnek olmak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı! Öğrenciler ülkemizde tamamen gönüllü olarak çalıştıklarından, oda için herhangi bir ücret talep edilmemelidir.

  Uzun Dönem (Konaklama Sağlama)

  Kurumsal firmalarda staj yapmak üzere ülkemize gelen gençleri ağırladığımız ev sahipliği programıdır. Ülkemize katkı sağlamak aynı zamanda kişisel gelişimlerini sağlamak adına yabancı öğrenciler ülkemizdeki 3-12  ay süreyle firmalarda  çalışmaktadırlar. Türkiye’de uluslararası firmalarda çalışan genç profesyoneller ile ev arkadaşı olarak İngilizcenizi geliştirebilir, yeni kültürler ve bakış açıları kazanabilirsiniz! Gelen kişiler önceden belirlenmiş ücrette kira miktarını karşılayacaklardır.

   

YURTDIŞINDAN GELEN KÜLTÜR ELÇİLERİNİ MİSAFİR OLARAK KABUL ETMEK İÇİN NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?

Katılımcı sayısı kontenjan ile sınırlı olduğundan katılımcı listesi başvuru sırasına göre oluşturulacaktır.  

 1. Başvuru Formunu Doldur.Web sitemiz üzerinden “Başvuru Formunu” doldurduktan sonra Denizli lokalindeki Aiesec Ofisi yetkilileri 24 saat içerisinde sizinle iletişime geçecektir. .
 2. AIESEC ile görüş. Beklenti yönetimini ayarlamak için AIESEC yetkilisi ile koşullar hakkında ön görüşme gerçekleştireceksiniz. 
 3. Dünyayı evinizde ağırlayın. İngilizce’nizi geliştirin. Kısa  ya da uzun dönem ağırlamak istediğiniz yurtdışından gelen gönüllülerimizle farklı dünyaları ve farklı kültürleri tanımaya başlayabilirsiniz.
 4. Bu deneyim sadece AIESEC’de.. 

Ad Soyad (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon

Mesleğiniz

Mesaj

WhatsApp
02582415041 Ara
Yol Tarifi Al